SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARKIEM MICHALAKIEM

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 02 grudzień 2022 adminwww

Dnia 15 grudnia o godzinie 8:00 odbędzie się spotkanie z panem Markiem Michalakiem.  Jest on autorem książki „Opowieści o to tym, co w życiu ważne”. Opowieści dotyczą kluczowych w życiu każdego z nas idei oraz wartości. Przedstawione historie to zbiór trafnie przemyślany, ułożony zgodnie z przekonaniami autora.

Celem książki jest wytłumaczenie takich pojęć, jak: godność, tolerancja, własne zdanie, miłość, szacunek, wolność, empatia, odwaga, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, współczucie, nauka i wiedza, życzliwość, akceptacja, godność, pokój, odpoczynek, poczucie humoru, patriotyzm – oraz zwrócenie uwagi na początek praw człowieka, jakim są prawa dziecka. Konieczność nieustannego tłumaczenia i opowiadania dzieciom, o tym co w życiu ważne, budzi refleksje: czy w świecie, w którym prawa te powinny się realizować, głos dziecka jest dopuszczany? Czy pozwala się na to, by dziecko stało się częścią tego świata?

„Opowieści o tym, co w życiu ważne” to wartościowa lektura, przeznaczona dla każdego z nas. Uczy nie tylko dzieci na temat wartości, przedstawiając je w świetle zdarzeń codziennych i historycznych, lecz także nas dorosłych, o kim zapominać nie możemy i dlaczego warto, by otaczający świat nie był jedynie pustym zbiorem terminów, w którym nie naśladuje się ważnych w życiu wartości.

Istnieje możliwość zakupienia książki w bibliotece szkolnej. Podczas spotkania będzie można dostać autograf z dedykacją. Jest to świetna pamiątka na całe życie.