Laboratoria Przyszłości - Listopad

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: niedziela, 27 listopad 2022 adminwww

Uczniowie samodzielnie wykonali misie z pomponików, wykorzystując  sprzęt do zajęć technicznych zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Pistolet z klejem na gorąco to doskonałe urządzenie, z pomocą którego można skleić zarówno mnóstwo większych przedmiotów, jak i małych drobiazgów. Dziś uczniowie udowodnili, że nie tylko dorośli, lecz także dzieci świetnie nim się posługują. Kreatywność i samodzielność dzieci wzbudza podziw. Brawo 3A.

Laboratoria Przyszłości - Wrzesień / Październik

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: czwartek, 03 listopad 2022 adminwww

@Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest rozwijanie kreatywności i kompetencji technicznych wśród uczniów. W naszej szkole w ramach tegoż programu  powstała piękna klasa przystosowana do zajęć technicznych. Od września uczniowie klas IV biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych z programowania,  w czasie których rozwijają niezbędne we współczesnym świecie  umiejętności logicznego myślenia, analizowania, dążenia do celu, wytrwałości  czy kreatywności. Nauka programowania jest świetnym ćwiczeniem mózgu, ale także może być zabawą. Niezwykle interesującą zabawą, w której uczeń może popełniać błędy, wielokrotnie powracać do problemu, szukać rozwiązań metodą prób i błędów. 

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmacniania i uatrakcyjniania procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii i inżynierii .

Electronic Blocks

Eksperymenty z klockami wprowadzają dzieci w świat elektroniki. Dzieci maja za cel zbudowanie działającego obwodu elektrycznego. Każdy może być uruchamiany inaczej- ręcznie, magnetycznie, światłem, wodą lub dotykiem. Świetna zabaw – poleca klasa 3a. 

Filmik z zajęć nakręcony przy pomocy sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości.