ROZPOCZYNAMY PRZYGODĘ Z ROBOTAMI EDUKACYJNYMI KRYPTON

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: wtorek, 07 marzec 2023 adminwww

Roboty Krypton są zgodne z wymogami edukacji w nurcie STEAM ( Science – Nauka, Technology – Technologia, Engineering – Inżynieria, Art., - Sztuka, Mathematics – Matematyka)

Nauka w nurcie STEAM rozwija kreatywność, przedsiębiorczość, kompetencje technologiczne, projektowe i społeczne oraz wiarę w siebie i świadomość swoich mocnych stron i talentów.

Roboty edukacyjne z serii Krypton dają ogromne możliwości konfigurowania wyglądu robotów oraz programowania ich zachowań, gwarantują świetną zabawę i naukę.  Język programowania jest dostosowany do użytkowników na różnym poziomie zaawansowania. Dla najmłodszych przeznaczony jest Abilix Drag&Drop oraz AbilixScratch po polsku. Najbardziej zaawansowani mogą spróbować swoich sił w języku C.

BADAMY OBWODY ELEKTRYCZNE

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: sobota, 18 luty 2023 adminwww
Na lekcjach techniki w klasie szóstej montowaliśmy i testowaliśmy obwody elektryczne. 
Przed zlutowaniem obwodu składającego się z rezystora, opornika dokonaliśmy obliczeń. Po zlutowaniu obwód został uruchomiony za pomocą  zasilacza laboratoryjnego. Dokonaliśmy odczytów wartości prądu i napięcia. Na następnych zajęciach uczniowie w grupach wykonali podobne obwody i je uruchamiali. Zajęcia były dla uczniów bardzo emocjonujące.
Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj

Laboratoria Przyszłości - Listopad

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: niedziela, 27 listopad 2022 adminwww

Uczniowie samodzielnie wykonali misie z pomponików, wykorzystując  sprzęt do zajęć technicznych zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Pistolet z klejem na gorąco to doskonałe urządzenie, z pomocą którego można skleić zarówno mnóstwo większych przedmiotów, jak i małych drobiazgów. Dziś uczniowie udowodnili, że nie tylko dorośli, lecz także dzieci świetnie nim się posługują. Kreatywność i samodzielność dzieci wzbudza podziw. Brawo 3A.

Laboratoria Przyszłości - Grudzień

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: poniedziałek, 02 styczeń 2023 adminwww

W czasie zajęć pozalekcyjnych testujemy roboty i gry edukacyjne do nauki programowania: Ozoboty, Genibota, grę ScottieGo oraz platformę code.org.


 

Laboratoria Przyszłości - Wrzesień / Październik

Kategoria: Laboratoria Przyszłości Opublikowano: czwartek, 03 listopad 2022 adminwww

@Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest rozwijanie kreatywności i kompetencji technicznych wśród uczniów. W naszej szkole w ramach tegoż programu  powstała piękna klasa przystosowana do zajęć technicznych. Od września uczniowie klas IV biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych z programowania,  w czasie których rozwijają niezbędne we współczesnym świecie  umiejętności logicznego myślenia, analizowania, dążenia do celu, wytrwałości  czy kreatywności. Nauka programowania jest świetnym ćwiczeniem mózgu, ale także może być zabawą. Niezwykle interesującą zabawą, w której uczeń może popełniać błędy, wielokrotnie powracać do problemu, szukać rozwiązań metodą prób i błędów. 

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmacniania i uatrakcyjniania procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii i inżynierii .

Electronic Blocks

Eksperymenty z klockami wprowadzają dzieci w świat elektroniki. Dzieci maja za cel zbudowanie działającego obwodu elektrycznego. Każdy może być uruchamiany inaczej- ręcznie, magnetycznie, światłem, wodą lub dotykiem. Świetna zabaw – poleca klasa 3a. 

Filmik z zajęć nakręcony przy pomocy sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości.