Wycieczka klas 8 do Oświęcimia

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 26 wrzesień 2019 adminwww

24 września 2019r. uczniowie klas ósmych w ramach realizacji programu „Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych” zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. 

         
                Celem wycieczki było: poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony wizerunek ludzi umierających bez prawa do godności, budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.
               Corocznie tereny byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau odwiedzają setki tysięcy ludzi z całego świata. Wśród nich są byli więźniowie, rodziny ofiar, pielgrzymi, młodzież i dorośli próbujący znaleźć przyczyny rodzenia się nienawiści i pogardy, a także na własne oczy zobaczyć miejsce, które stało się synonimem Shoah, masowego mordu i upadku cywilizacyjnego. Im bardziej oddalamy się w czasie od wydarzeń II wojny światowej tym większe znaczenie mają działania edukacyjne w miejscach pamięci, szczególnie ważne dla najmłodszych pokoleń, których wiedza i wrażliwość dopiero się kształtują. Dla kolejnych pokoleń urodzonych po wojnie, historia sprzed półwiecza jest na tyle odległa, że nie identyfikują się z nią tak, jak ich rodzice lub dziadkowie.      
Wychowawcy: A.Zając, M. Mucha

 • IMG-9629
 • IMG-9631
 • IMG-9637
 • IMG-9643
 • IMG-9645
 • IMG-9646
 • IMG-9647
 • IMG-9648
 • IMG-9651
 • IMG-9652
 • IMG-9653
 • IMG-9654
 • IMG-9656
 • IMG-9657

Simple Image Gallery Extended

   

Odsłony: 967