Wizyta wolontariuszy z programu Euroweek w szkole.

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 16 wrzesień 2019 adminwww

W dniach od 11 do 14 września naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – Michelle z Argentyny oraz Mai z Wietnamu - wolontariusze, którzy przyjechali do nas w ramach współpracy szkoły z Fundacją Euroweek, od lat zajmującą się wymianą wolontariuszy z całego świata oraz organizowaniem obozów językowych. 

Zwyczajne szkolne lekcje zamieniły się w międzynarodowy maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego, którego znajomością uczniowie mogli się chwalić i cieszyć. Wolontariusze opowiadali o swoich krajach, o ciekawostkach historycznych, geograficznych, kulturowych, edukacji czy tradycyjnych specjałach kulinarnych. Pokazywali tradycyjne stroje, muzykę i tańce oraz organizowali dla uczniów gry i zabawy integracyjne zarażając uśmiechem, otwartością i radością z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Wolontariusze bardzo chętnie integrowali się z naszymi uczniami, a uczniowie pokonywali swoje ograniczenia, bariery językowe i nieśmiałość, by tylko osobiście móc porozmawiać z naszymi gośćmi. Na zakończenie podziękowaliśmy wolontariuszom drobnymi upominkami wykonanymi przez uczennice oraz tradycyjnymi polskimi przysmakami. Wizyta ta uświadomiła dzieciom, że komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala nam się dowiedzieć więcej o ludziach, którzy na codzień mieszkają tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach i obudziła w nas ciekawość i chęć poznawania świata. Już szykujemy się na pięciodniowy obóz językowy Euroweek w dniach 25-29 października. Serdecznie zapraszamy, są jeszcze miejsca.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • IMG_3229
 • IMG_3236
 • IMG_3267
 • IMG_3291
 • IMG_3302
 • IMG_3333
 • IMG_3334
 • IMG_3337
 • IMG_3347
 • IMG_3360
 • IMG_3364
 • IMG_3367

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 1583