SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY 2024 "RODZINNA PISANKA LUDOWA"

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 28 marzec 2024 adminwww

SZKOLNY  KONKURS PLASTYCZNY 2024 

„RODZINNA  PISANKA LUDOWA”

 

Przed nami najbardziej radosne i wiosenne święta – Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko, symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją w naszych domach stało się zdobienie jajek. 

         Jak co roku organizowany był w naszej szkole konkurs plastyczny na „RODZINNĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ”.

Celem konkursu było: zacieśnianie więzi rodzinnych, integracjirodziny przez sztukę, rozwijanie wyobraźni przestrzennej przy użyciu w dekoracji papieru i bibuły, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych, prezentacji w holu głównym pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

       W dniu 18.03.2024 roku jury powołane przez organizatora, dokonało oceny prac kierując się następującymi kryteriami: polskie elementy ludowe we wzorach i kolorach, technika przestrzenna – wycinanie i wyklejanie, kreatywność, staranność wykonania. 
Skład komisji:  K. Cygan, B. Figiel, M. Mucha,  K. Tadel, M. Szepielak, A. Zając.

Wyniki: 

Klasy I-III                        

I miejsce :  Marta Maksymilian,                                  

II miejsce : Marzec Alicja, Górak Anastazja

III miejsce: Gieracka Izabela, Słomba Elwira, Tadel Krzysztof, Więcław Julita

Klasy IV-VIII 

I miejsce : Nowak Dominika                                     

II miejsce : Słowik Lena, Bożek Nina

III miejsce : Hashytska Daria, Sarad Aleksandra

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w akcji artystycznej. 

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj

Odsłony: 74