FRANCJA CZYLI TURYSTYCZNE ELDORADO

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2022 adminwww

8 czerwca pięciu uczniów z kl. 8b zaprezentowało efekty realizowanego projektu edukacyjnego „Francja, czyli turystyczne eldorado”.

Celem tego przedsięwzięcia było poznanie historii, tradycji i kultury Francji- ojczyzny takich sławnych twórców, jak m.in. : A. Renoir,  C. Monet, Wolter, W. Hugo, Molier, Coco Chanel.

To największe państwo Unii Europejskiej wkrótce zakończy swoją prezydencję w Radzie UE.

Oskar Kołodziej, Maksymilian Ptak, Karol Słowik, Karol Sobczak i Jakub Wojtasik 

ustawili stoisko europejskie, na którym pojawiły się tablice z symbolami Francji

i  galicyzmami. Zachęcali też do posmakowania makaroników, tj. ciasteczek migdałowych, popularnego wypieku nad Sekwaną. Chłopców cechowały zapał, entuzjazm i radość ze wspólnej pracy, a także poczucie odpowiedzialności za powierzone im zadania.

Ósmoklasiści wyglądali charmant na tle wieży Eiffla, zachęcając do bliższego poznania pachnącej lawendą Riviery, słynnych zamków nad Loarą, osnutej mgłą Normandii i innych atrakcji Francji.  Być może podczas wakacyjnych wojaży odwiedzicie ten śródziemnomorski kraj. Bon voyage!

Odsłony: 30