MAJOWY RAJD PAMIĘCI KLAS CZWARTYCH 2021

 Majowy Rajd Pamięci Ofiar II Wojny Światowej pod pomnik w Buczynie. Trasa rajdu przebiegała drogą wzdłuż rzeki Dunajec do stadionu, oraz wijącymi się ścieżkami leśnymi przy rozlewiskach w Buczynie. Ważnym celem wycieczki było zintegrowanie zespołu klas czwartych, po długim okresie izolacji, nauki zdalnej, a także wzbudzenie refleksję nad tragizmem II Wojny Światowej. Uczniowie wraz z wychowawcami, opiekunami minuta ciszy i zapaleniem zniczy oddali hołd pomordowanym. Znajdujący się w miejscowości Zbylitowska Góra las Buczyna, to miejsce naznaczone cierpieniem i śmiercią tysięcy Żydów i Polaków.  Uświadomienie dzieciom niewymiernej ceny pokoju i wartość posiadania wolnej Ojczyzny. 

Atmosfera grup klasowych w ten gorący, majowy dzień wszystkim dopisała, a kulminacją były przepyszne lody z Lodziarni w Zgłobicach.

Wychowawcy: A.Zając i D.Podlasiewicz

Więcej zdjęć w galerii - kliknij