Akcja "Wędrująca książka"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do udziału w akcji "Wędrująca książka". Celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek. Inspirację do jej stworzenia zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji pt. Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek). Tak więc bez konieczności zapisu do biblioteki, bez kart czytelnika można uczestniczyć w wędrówce - książki od domu do domu czytelnika. Dzięki temu, że to dzieci same tworzą naszą biblioteczkę, chętniej sięgają po książki w wolnych chwilach i korzystają ze zbioru również na miejscu.

Podczas wypożyczania książek obowiązuje następujący regulamin: 

  • Do „wędrującej biblioteczki” mam wolny dostęp , książkę wybieram sobie sam i wskazuję podany egzemplarz. 
  • Wypożyczam jedną książkę na tydzień. 
  • Jestem odpowiedzialny za książkę, szanuję ją, nie wydzieram kartek, nie zaginam rogów, uważam, aby jej nie poplamić.
  • Pamiętam o terminowym zwrocie książki do kącika.

Zwrócona książka podlega 3 –dniowej kwarantannie.