Przemówienie Pani Dyrektor z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy naszej szkoły!

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Niestety nie dane jest nam wszystkim  razem się spotkać i świętować zakończenia roku szkolnego – roku, który jak sami zauważyliście – przejdzie do historii.

Zanim odbierzecie świadectwa, chciałam krótko podsumować miniony rok. Biorąc pod uwagę wyniki dydaktyczne pragnę przypomnieć, że w klasach I-III nadal obowiązuje ocena opisowa. Uczniowie klas IV-VIII uzyskali średnią ocen: 4,37. Przedmiotami z najwyższą średnią są: przyroda – 5,29;  plastyka – 5,15; WOS – 5,06 oraz j.hiszpański – 5,00. Klasą o najwyższej średniej ocen jest klasa VIIIB – 4,65.Wychowawczo szkoła prezentuje się bardzo dobrze - 44 uczniów otrzymało wzorowe zachowanie, a 61 uczniów – bardzo dobre. Swoje pasje i talenty wielu z was prezentowało biorąc udział w licznych konkursach organizowanych przez szkołę, gminę, powiat i innych – zdobywając bardzo dobre lokaty zwłaszcza w zawodach sportowych, występach wokalnych i tanecznych oraz plastycznych. Osiągnięcia 12 uczniów zostały nagrodzone stypendium Wójta Gminy Tarnów. Radosną wieścią jest informacja, że uczeń kl.VIIIA – M.Cholewa uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Były w tym roku chwile radości, zwycięstw i porażki, nie brakło smutku z powodu przerwania zajęć  szkolnych w marcu, ale zawsze kroczyliście do przodu. Dziękuję wam za trud w zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie podczas zadalnego nauczania – właczanie się w różne akcje, prace na rzecz szkoły, środowiska oraz wzajemną pomoc koleżeńską.

W sposób szczególny pragnę podkreślić wszystkie Wasze działania związane z Jubileuszem 50-lecia naszej szkoły.

 

Drodzy tegoroczni absolwenci!

Zapewne lata spędzone wspólnie w murach naszej szkoły zostaną w Waszej pamięci. Nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, wzywali do wytężonej pracy abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Odnoszę się z wielkim uznaniem do Waszej pracy i jestem głęboko przekonana, że w niedalekiej przyszłości docenicie wszystko to czego tu w szkole nauczyliście się. Życzę wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas.

Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi za sumienność i odpowiedzialność w całorocznej pracy.

Dziękuję Rodzicom i Opiekunom nie tylko za aktywną pracę na rzecz klasy i szkoły ale za pomoc i stały kontakt ze szkołą w czasie zdalnego nauczania. To Wy byliście tym silnym ogniwem wspierającym Wasze dzieci oraz Nauczycieli w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Na rozpoczynające się wakacje  wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły –życzę  solidnego wypoczynku, zdrowia i aby w pełni sił dane nam wszystkim było rozpocząć po wakacjach naukę w szkole.

                                                                  Dyrekcja Szkoły:

                                                                  Barbara Międzybrodzka-Parcianko

                                                                  Alina Chrzanowska