Konkursy - ogłoszenia

„Wiersz o mojej szkole. Moja szkoła ma 50 lat”.

Kiedy widzimy coś każdego dnia, nie przywiązujemy  do tego wagi. Mijane drzewo: było, jest i  „będzie”. Tak samo jest z ludźmi i wszystkim co nas otacza. Zaczynamy „to” dostrzegać , gdy „tego” zabraknie. Wiemy, że wielu z Was zaczyna już bardzo brakować;  kolegów, wspólnych obiadów, rozmów na korytarzach, przepychanek w szatniach, lekcji w klasach, czyli …po prostu szkoły. Jeśli czujecie potrzebę podzielenia się z nami tęsknotą z tym miejscem, jest dla Was czymś ważnym w życiu lub mile wspominacie czas spędzony w jej murach,  przelejcie swoje myśli na papier w formie wiersza. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz jej absolwentów. Najpiękniejsze utwory poetyckie zamieścimy na stronie szkoły oraz w  gazetce szkolnej z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły. Wiersze  o naszej szkole  przysyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia: 20.05.2020r.

 

Wycieczki w tym roku szkolnym  ale …wirtualnie.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, nie odbędą się zaplanowane na kwiecień, maj         i czerwiec wycieczki klasowe. Kto nam jednak zabroni podróżować w marzeniach? Wyobraźnia nie zna granic. Ogłaszamy konkurs, dla chętnych  uczniów, na prezentację multimedialną, dzięki której zabierzecie nas wszystkich w ciekawą podróż do muzeum. Muzeum, którego jeszcze nikt nie zwiedzał, musi być  wymyślone przez Was. Niezwykłość  tej wystawy powinna również polegać na tym, że sami będziecie tam kustoszami. Prezentacja powinna zawierać:

1.    Nazwę muzeum.

2.    Krótki opis charakteru instytucji.

3.    Opis ekspozycji

4.    Własne refleksje na temat wycieczki, wśród  których znajdzie się informacja na temat tego, czym to muzeum różni się od innych oraz materiał ilustracyjny zawierający wyobrażenie przedmiotów, które mają stanowić ekspozycję.

Na prezentacje czekamy do 30.05.2020r pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.