Wakacje 2020

Z okazji rozpoczynających się wakacji, życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom udanego wypoczynku, samych słonecznych dni oraz szczęśliwego powrotu do szkoły !

Dziękujemy za wspólnie spędzony rok i do zobaczenia we wrześniu !

Dyrekcja i Pracownicy szkoły

Zapisy na świetlicę "Słoneczko" na rok szkolny 2020/2021

Bardzo prosimy rodziców, których dzieci będą  w nowym roku szkolnym 2020/2021 korzystać z opieki w świetlicy szkolnej o pobranie poniższej karty zgłoszeń, jej wypełnienie i w miarę możliwości dostarczenie do sekretariatu szkoły lub wrzucenie do skrzynki pocztowej umieszczonej na bramce wejściowej ogrodzenia budynku do dnia 20 sierpnia 2020. Pozwoli nam to, przygotować się na pierwsze dni pracy z dziećmi. Wszystkim dzieciom życzymy zdrowych i udanych wakacji. Wychowawcy świetlicy szkolnej.

Wzór karty zapisu do pobrania tutaj - kliknij

MISTRZ SZKOLNEJ LIGI TWÓRCZOŚCI -2019/2020

Od roku 2009 nasza szkoła realizuje projekt Szkolna Liga Twórczości polegający na udziale klas 4-8 w comiesięcznych konkursach międzyklasowych o różnorodnej tematyce.

Zgromadzone przez cały rok punkty za poszczególne konkursy pozwalają wyłonić na końcu zwycięzcę - najlepszą klasę. Otrzymuje ona honorowy tytuł Mistrza Szkolnej ligi Twórczości oraz statuetkę „Zgłobicki Ikar”, która jest przekazywana każdego roku nowym właścicielom.

W roku szkolnym 2019/2020 z powodu pandemii udało się zrealizować jedynie 6 konkursów. Punkty zostały policzone, a wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Mistrz Szkolnej Ligi Twórczości – kl. 7b

2 miejsce – kl. 6b

3 miejsce – kl. 6a

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim klasom oraz ich Wychowawcom   dziękujemy za aktywny udział, twórcze pomysły i zdrową rywalizację.

Życzymy udanego, wakacyjnego wypoczynku i zapraszamy w przyszłym roku do podjęcia nowych wyzwań i realizacji ciekawych  zadań konkursowych.

Kapituła Szkolnej Ligi Twórczości

Przemówienie Pani Dyrektor z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy naszej szkoły!

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Niestety nie dane jest nam wszystkim  razem się spotkać i świętować zakończenia roku szkolnego – roku, który jak sami zauważyliście – przejdzie do historii.

Zanim odbierzecie świadectwa, chciałam krótko podsumować miniony rok. Biorąc pod uwagę wyniki dydaktyczne pragnę przypomnieć, że w klasach I-III nadal obowiązuje ocena opisowa. Uczniowie klas IV-VIII uzyskali średnią ocen: 4,37. Przedmiotami z najwyższą średnią są: przyroda – 5,29;  plastyka – 5,15; WOS – 5,06 oraz j.hiszpański – 5,00. Klasą o najwyższej średniej ocen jest klasa VIIIB – 4,65.Wychowawczo szkoła prezentuje się bardzo dobrze - 44 uczniów otrzymało wzorowe zachowanie, a 61 uczniów – bardzo dobre. Swoje pasje i talenty wielu z was prezentowało biorąc udział w licznych konkursach organizowanych przez szkołę, gminę, powiat i innych – zdobywając bardzo dobre lokaty zwłaszcza w zawodach sportowych, występach wokalnych i tanecznych oraz plastycznych. Osiągnięcia 12 uczniów zostały nagrodzone stypendium Wójta Gminy Tarnów. Radosną wieścią jest informacja, że uczeń kl.VIIIA – M.Cholewa uzyskał tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Były w tym roku chwile radości, zwycięstw i porażki, nie brakło smutku z powodu przerwania zajęć  szkolnych w marcu, ale zawsze kroczyliście do przodu. Dziękuję wam za trud w zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie podczas zadalnego nauczania – właczanie się w różne akcje, prace na rzecz szkoły, środowiska oraz wzajemną pomoc koleżeńską.

W sposób szczególny pragnę podkreślić wszystkie Wasze działania związane z Jubileuszem 50-lecia naszej szkoły.

Drodzy tegoroczni absolwenci!

Zapewne lata spędzone wspólnie w murach naszej szkoły zostaną w Waszej pamięci. Nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, wzywali do wytężonej pracy abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Odnoszę się z wielkim uznaniem do Waszej pracy i jestem głęboko przekonana, że w niedalekiej przyszłości docenicie wszystko to czego tu w szkole nauczyliście się. Życzę wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas.

Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi za sumienność i odpowiedzialność w całorocznej pracy.

Dziękuję Rodzicom i Opiekunom nie tylko za aktywną pracę na rzecz klasy i szkoły ale za pomoc i stały kontakt ze szkołą w czasie zdalnego nauczania. To Wy byliście tym silnym ogniwem wspierającym Wasze dzieci oraz Nauczycieli w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Na rozpoczynające się wakacje  wszystkim Uczniom, Absolwentom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły –życzę  solidnego wypoczynku, zdrowia i aby w pełni sił dane nam wszystkim było rozpocząć po wakacjach naukę w szkole.

Dyrekcja Szkoły:

Barbara Międzybrodzka-Parcianko