Świetlica szkolna - nauczanie zdalne

Kategoria: Nauczanie zdalne Opublikowano: czwartek, 14 maj 2020 adminwww

Świetlica szkolna.

Witamy serdecznie!

W zakładce tej będziemy prezentować Państwu propozycje spędzenia wolnego czasu dla dzieci, prace do wykonania  są nieobowiązkowe, ponieważ zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy zdalnej dotyczącej podstawy programowej. 

Pora wstać! Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok.. Dzisiaj powinno zawsze być naszym najwspanialszym dniem. - T. Dreier.

Zacznij dzień od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego.” - Św. Franciszek z Asyżu.

02.04.2020

Proszę o wykonanie pracy plastycznej, format A4, forma dowolna. Temat pracy "W zdrowym ciele zdrowy duch - interpretacja powiedzenia". Prace przynosimy na świetlicę po powrocie do szkoły.

 

Zabawy i gry edukacyjne na temat ekologii, bajka ekologiczna https://www.youtube.com/watch?v=zleExE18fqQ https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY

15.04.2020

Jak poradzić sobie ze stresem w czasie Koronawirusa? https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/jak-radzic-sobie-z-lekiem-przed-koronawirusem,6779,n,192 https://www.youtube.com/watch?v=kHe9wkaptt4

Polecam gry edukacyjne dla dzieci znajdujące się pod poniższym linkiem: http://pisupisu.pl/klasa1/odkrywanka-12

 

22.04.2020

Dzień Ziemi - bajka edukacyjna "Ekologiczny dom" https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

27.04.2020

Proszę o wykonanie niewielkich rozmiarów Flagi Państwowej i umieszczenie jej w widocznym miejscu np. na oknie swojego pokoju. Zdjęcia wykonanych prac można przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej naszej szkoły.

04.05.2020

Nie śmiejemy się dlatego, że jesteśmy szczęśliwi. Jesteśmy szczęśliwi, dlatego że się śmiejemy - Albert Einstein. 

Po nauce wsiądź na rower, pójdź na rolki, pójdź na długi spacer - aktywność fizyczna pomoże nam uporać się ze stresem, który nagromadziliśmy w ciągu dnia, da nam dużo energii, podniesie poziom szczęścia, a dodatkowo pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

12.05.2020

Pora wstawać! Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to... życzliwość dla drugiego człowieka.

 

„MOJA SZKOŁA ma 50 URODZINY”. Technika rysunkowa, malarska, lub fotokolaż. Format A4. Termin przesłania zdjęcia pracy do 22.05 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Oczyma swojej wyobraźni „wystrój szkołę”- budynek na jej 50 majowe urodziny! Spraw, aby nie była osamotniona kiedy Was teraz przy niej nie ma. Na kartce A4 ukaż to co zapamiętałeś uczęszczając do niej. Wokół budynku można przedstawić malowniczą przyrodę, uczniów wyglądających przez okna, bawiących się czy grających w promieniach słońca albo tęczy na niebie.

 

Pozdrawiamy. Wychowawcy świetlicy szkolnej „Słoneczko”.

Odsłony: 113