ZIELONA SZKOŁA JASTRZĘBIA GÓRA

Kategoria: Aktualności Opublikowano: sobota, 22 czerwiec 2024 adminwww

W dniach 02. - 07. 06 chętni uczniowie klas 7a, 7b, i 8 z opiekunami przebywali

 w ośrodku wypoczynkowym “Relaks” w Jastrzębiej Górze nad naszym pięknym morzem.

Był to czas nie tylko wypoczynku, zabawy, ale też nauki - poznawania nowych malowniczych zakątków naszej Ojczyzny, zabytków, zgłębiania wiedzy przyrodniczej czy historycznej o sławnych postaciach i  wydarzeniach z dziejów kraju.

     W drodze do miejsca pobytu odwiedziliśmy Toruń, bardzo ciekawe okazały się warsztaty wypiekania toruńskich pierniczków w “Muzeum Piernika”. Każdy mógł się wykazać zdolnościami kulinarnymi, kreatywnością i zabrać pamiątkę do domu. Pani przewodnik pokazała nam najciekawsze zabytki w mieście, zwłaszcza  związane z astronomem M.Kopernikiem.

     Podczas pobytu w Jastrzębiej Górze towarzyszyła nam słoneczna pogoda, a to sprzyjało długim, pieszym wędrówkom do Władysławowa. Autokarem odbyliśmy też wycieczki do Trójmiasta oraz na Hel. Spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami Gdańska, po sopockim Molo, w porcie gdyńskim podziwialiśmy piękne okręty - “ORP Błyskawica” i “Dar Pomorza”. W Rozewiu wyszliśmy na latarnię morską i odwiedzili największą w Polsce "Motylarnię”. Zgłębiliśmy tam wiedzę przyrodniczą, poznając wiele egzotycznych gatunków motyli azjatyckich oraz ich tryb życia. Dużą atrakcją był rejs statkiem po zatoce, śpiewanie żeglarskich piosenek  i oglądanie Helu z daleka. Zawsze był też czas na kupno smakołyków i pamiątek. 

Pani Dorotka nie dała nam też zapomnieć o “królowej nauk”- matematyce, podczas plażowania grupy klasowe otrzymały zadanie zaprojektowania i wykonania z piasku brył -graniastosłupów i sześcianów, później w świetlicy ośrodka zadanie powtórzono, ale pomocami dydaktycznymi były patyczki i plastelina.

 Na długo w naszej pamięci zostanie “morski chrzest” osób, które pierwszy raz zobaczyły Morze Bałtyckie. Nie zabrakło kreatywnych pomysłów na przebrania i zadania do wykonania przez “nowicjuszy”,

śmiechu i zabawy było co niemiara. 

    W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Malborka, gdzie odkrywaliśmy historię i  tajemnice tego największego na świecie średniowiecznego zamku z cegły.

 Wszyscy pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu, czując przedsmak upragnionych wakacji.

Więcej zdjęć do zobaczenia w galerii - kliknij tutaj

Odsłony: 150