AKCJA "RÓŻOWA SKRZYNECZKA" W SZKOLE ZGŁOBICKIEJ

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 19 maj 2023 adminwww

Młodzież z tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie, w ramach realizacji inicjatywy własnej, biorącej udział w ogólnopolskim konkursie „Aktywność Dobry Wybór”, wykonała różowe skrzyneczki. Różowe skrzyneczki mają na celu walkę z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W akcji chodzi głównie o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej. Różowa skrzyneczka została umiejscowiona u nas w łazience damskiej na pietrze, gdzie znajdują się darmowe podpaski i tampony. Akcja działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!  Wykonane i wyposażone skrzyneczki oraz plakaty informacyjne zostały przekazane przez młodzież do zaprzyjaźnionych szkół z miasta i gminy Tarnów, jedna z nich została w naszym internacie.


Dziękujemy Panu Dyrektorowi Mariuszowi Haba, Pracownikom i Młodzieży OHP w Tarnowie, za pomoc w realizacji akcji.
 

 
Odsłony: 389