WYCIECZKA DO WROCŁAWIA W RAMACH PROGRAMU "POZNAJ POLSKĘ"

Kategoria: Aktualności Opublikowano: sobota, 19 listopad 2022 adminwww

W dniach 15-16 listopada 2022 roku 46 uczniów z klas V-VIII pod opiekę 4 nauczycieli uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia, współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w imponującym budynku, skrywającym Panoramę Racławicką. Tam, słuchając przewodnika, przeżywaliśmy bitwę pod Racławicami. Nie jest to jednak obraz taki, jak inne ponieważ Panorama Racławicka ma aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości.

Następnie zobaczyliśmy zespół historyczny miasta, między innymi: Stare Miasto, Rynek z późnogotyckim Ratuszem, i renesansowymi, manierystycznymi kamieniczkami; Muzeum Miejskie; Ostrów Tumski, najstarszą zabytkową część Wrocławia, gdzie znajdują się pałace Kurii wrocławskiej i Katedra św. Jana Chrzciciela. Spacerowaliśmy niezwykle urokliwymi uliczkami upamiętniającymi czasy średniowiecza,  ciesząc się z każdego napotkanego krasnala. Fantastycznym, zacisznym i urokliwym miejscem był również dziedziniec Biblioteki Ossolineum. 

Niezwykłą atrakcją okazał się wrocławski latarnik, którego pracę mieliśmy okazję obserwować gdy przemierzał, w pelerynie i cylindrze, Ostrów Tumski i odpalał ręcznie lampy gazowe.

W drugim dniu zwiedzanie zaczęliśmy od  Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zaliczanej do cudów architektonicznych ze względu na swoją potężną kopułę; następnie odwiedziliśmy Pawilon Czterech Kopuł, gdzie zobaczyliśmy wystawę stałą poświęconą polskiej sztuce współczesnej.

Na koniec czekała nas niesamowita wizyta we wrocławskim ZOO, które jest najstarszym w Polsce unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy środowiska wodnego Czarnego Kontynentu oraz rafę koralową Morza Czarnego, rzekę Nil, Krainę Wielkich Rowów Afrykańskich i dżunglę dorzecza Kongo. Wejście do Wrocławskiego Afrykarium zrobiło największe wrażenie. Zupełnie inny klimat i żyjące tam zwierzęta zachwyciły wszystkich uczestników.

Pełni wrażeń i pozytywnych emocji, zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci pożegnaliśmy Wrocław i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj

Odsłony: 51