OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 03 październik 2022 adminwww

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.

Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę. Niektórzy twierdzą, że również odmładza i wygładza zmarszczki poprzez rozluźnianie mięśni twarzy. Warto czytać dzieciom, seniorom, chorym czy ukochanej osobie.

W naszej szkole, uczennice klasy 3a uczciły ten dzień czytając przez radiolę  wiersze. Wsparcia udzielił im starszy kolega, który zapowiedział akcję.

Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodszych uczniów.