PROJEKT "SŁOWENIA, CZYLI EUROPA W MINIATURZE"

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 21 grudzień 2021 adminwww

15- go grudnia uczniowie z klasy 8b: Karol Sobczak, Jakub Wojtasik i Maksymilian Ptak zaprezentowali efekty zrealizowanego projektu edukacyjnego „Słowenia, czyli Europa 

w miniaturze”.

Celem przedsięwzięcia było poznanie kultury, historii, walorów krajobrazowych i kuchni tego niewielkiego państwa, którego półroczna prezydencja w Radzie Unii Europejskiej właśnie dobiega końca.

Na stoisku słoweńskim ustawione zostały tablice ilustrujące osobliwości tego górzystego

 i wyżynnego kraju.  Kraina błękitnego morza, alpejskich szczytów, bajkowych wąwozów, urokliwych miasteczek, cudnych jaskiń, zielonych winnic i lasów zaprasza spragnionych wrażeń turystów.

Chłopcy zachęcali do obejrzenia przewodników i nabycia ciasta potica-  tradycyjnego świątecznego wypieku. Ta rolada z orzechami została samodzielnie upieczona przez Karola, który zabłysnął talentem cukierniczym, zapewniając rozkosz dla niejednego podniebienia. Ósmoklasiści korzystali nie tylko z zasobów Internetu, ale też z materiałów informacyjnych otrzymanych z Ambasady Republiki Słowenii w Warszawie, która okazała nam życzliwość, zrozumienie i pomoc w realizacji szkolnego projektu.

Uczniowie kształtowali umiejętność pracy w grupie, wykazując się odpowiedzialnością za podjęte działanie. 

Koordynatorką projektu była pani Katarzyna Kobylarz.

Odsłony: 252