ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ!

Kategoria: Aktualności Opublikowano: piątek, 12 listopad 2021 adminwww

 

Ona przeszłości i przyszłości sięga

przez serce żywe, co w piersiach nam bije,

bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo,

i wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje!

 

Świętujemy Niepodległą!

 

10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, podczas której oddaliśmy hołd walczącym i marzącym o wolności przodkom. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas 6-8 przybyli w strojach galowych do udekorowanej sali gimnastycznej, aby z powagą i w skupieniu wysłuchać  montażu słowno- muzycznego. 

Społeczność szkolna dowiedziała się, że droga do upragnionej niepodległości była długa i trudna, naznaczona wysiłkiem pokoleń Polaków. Ojczyzna nasza stała się polem bitewnym, na którym w krwawych zmaganiach pokonaliśmy zaborców i wywalczyliśmy sobie prawo do życia. 

Utrata państwowości nie złamała narodu polskiego, gdyż jego ogromna wola przetrwania i uparte dążenie do pełnej suwerenności, doprowadziły wreszcie do odrodzenia wolnej Polski, która po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy. 

O godz. 11:11 zaśpiewaliśmy hymn państwowy, włączając się do ogólnopolskiej akcji MEiN  „Szkoła do hymnu! Uczniowie klas 1-5, dzierżąc w rękach biało-czerwone flagi i baloniki, odśpiewali „Mazurek  Dąbrowskiego” w swoich klasach wraz z wychowawcami.

Trud Polaków w walce o niepodległość zaprezentowali dziś uczniowie z kl. 8a, 8b i 1b, a oprawę wokalną zapewniły rozśpiewane chórzystki naszej szkoły. 

Dzisiejsza akademia, a zarazem ważna lekcja patriotyzmu i  historii, odbyła się pod kierunkiem artystycznym pani Krystyny Tadel, a jej scenariusz przygotowała  pani Katarzyna Kobylarz.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij aby zobaczyć

Odsłony: 64